Nasze plaże

Plaża w Wiciu


Do zejścia na plażę prowadzi ulica Morska. Nowo wyremontowana droga została oddana do użytku w 2014 roku i stanowi też drogę dojazdową do zejścia na plażę. Wicie może się pochwalić piękną, piaszczystą plażą. Na wschód od ul. Morskiej, w stronę Jarosławca, rozciągają się szerokie piaszczyste plaże. Drobniutki piasek, nagrzane wydmy a za nimi urokliwy las. Promienie słońca walczą z nadmorską bryzą o to, które pierwsze dostanie się na skórę szczęśliwego plażowicza.

Zalety naszych plaż

Ogromna zaletą Wicia jest brak tłumów, jakie obserwuje się w pobliskich miejscowościach takich jak Jarosławiec czy Darłowo. Każdy z nas z pewnością zna ten narastający entuzjazm podczas pierwszego spaceru z leżakiem, gdy już za chwilę mają zacząć się upragnione chwile wypoczynku na plaży. Idziemy leśną dróżką i w końcu pojawia się zejście na piasek... a zaraz za nim widok jak z koncertu w Warszawie. Dywan ludzi. I wszystkie pragnienia, by w końcu odpocząć od codziennej organizacyjnej gimnastyki odpływają wraz z perspektywą spokojnego wypoczynku. Od tej chwili trzeba budzić się na czas by zjeść śniadanie i zdążyć znaleźć miejsce na plaży. Może jak się mocno wytężymy i będziemy obserwować dziecina zmianę, to wyjedziemy jako dumni rodzice, którym udało się ich nie zgubić w gąszczu plażowiczów. Gdzie w tej wizji nasz upragniony wypoczynek?

Dlatego warto pomyśleć o przeniesieniu się parę kilometrów poza najpopularniejsze morskie kurorty. Plaże w Wiciu to wizja wprost z książkowej sielanki. Romantyzm wybrzeża idealnie nadaje się na randki dla zakochanych. Z roku na rok odkrywane przez troszkę większą liczbę turystów, ale każdy znajdzie tu z pewnością swoje idealne miejsce na plaży. Dzięki zwiększającej się powoli liczbie odwiedzających, już nie tylko samotnicy szukający idealnej ciszy poczują się tu doskonale. Bardziej towarzyscy urlopowicze mają też duże szanse na poznanie nowych znajomych, a dzieciaki zawsze znajdą kompanów do zabawy. Nie musimy się też martwić, że znikną nam z pola widzenia na plaży. Mimo że, w najcieplejsze dni pojawia się tu dużo amatorów słonecznych kąpieli, nie ma takiego tłoku by się obawiać, że maluchy gdzieś się zgubią. Dodatkową zaletą tutejszej plaży jest płytkie, szerokie dno morza. Szczególnie na wschód od ul. Morskiej w stronę Rusinowa i Jarosławca. Należy jednak pamiętać o specjalnym obuwiu dla dzieci do wodnych zabaw. Na niektórych fragmentach plaży można bowiem spotkać dużo małych kamyków. Choć oszlifowane morskimi podróżami, mogą przeszkadzać dzieciom w podskakiwaniu przez morskie fale.