Dlaczego Wicie?

Nasza miejscowość to ostoja ciszy, tu przypomnicie sobie jak brzmi naturalna orkiestra natury. U nas poczujecie zapach rozgrzanego słońcem piasku na wydmach, nadmorskiej bryzy i sosnowego lasu. Dzięki położeniu w jednej z najbardziej ekologicznych części wybrzeża, nabierzecie energii otoczeni wyjątkowym nadmorskim mikroklimatem, hojnie nasączanym cząsteczkami jodu. Szczególnie docenią to rodziny z dziećmi i kobiety w ciąży, gdyż od jodu zależy prawidłowa praca tarczycy. Oprócz prozdrowotnych zalet, letnicy szukający aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji rozległe tereny które doceniają entuzjaści biegania, nordic-walking czy jazdy na rowerze.

Atrakcyjne położenie pomiędzy Darłowem a Jarosławcem daje możliwość uczestnictwa w wielu wydarzeniach kulturalnych jakie odbywają się w sezonie. Obie miejscowości leżą około 10-15 minut jazdy od Wicia.

Wicie to nie tylko spacery, jazda na rowerze, opalanie i wdychanie jodu. Pobliskie Jezioro Kopań jest rajem dla wędkarzy, zapaleńców - obserwatorów ptaków i miłośników sportów wodnych. Można tu popływać na windsurfingu i popatrzeć na szalone wyczyny kitesurferów. Okolice Wicia są pełne atrakcji i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli zdecydowałeś się na pobyt w naszej miejscowości to z pewnością przydatny będzie informator turystyczny, który dla dla Ciebie przygotowaliśmy oraz dział aktualności a także kalendarz imprez.

Do dyspozycji naszych turystów oddajemy wciąż powiększającą się bazę noclegową w której dominują domki letniskowe, pensjonaty, pokoje gościnne oraz apartamenty.

Nie każdy kojarzy wypoczynek z hałasem rozbawionych turystów i obrazem tysiąca małych straganów z szerokim wachlarzem “pamiątek”. Tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku popularnych miejscowości, serdecznie zapraszamy do Wicia.